POMPY CIEPŁA

 

BEZPIECZNA PRZYSZŁOŚĆ BEZ WĘGLA, OLEJU I GAZUNa tle rosnących cen węgla, ropy czy gazu, a także niekorzystnych zmian klimatu, coraz większego znaczenia nabiera wybór przyszłościowych technologii pozyskiwania energii. Wykorzystując pompy ciepła w systemach grzewczych, rezygnujemy z paliw kopalnych i otrzymujemy maksymalny komfort przy zmniejszonych kosztach eksploatacji. W ten sposób, dbamy nie tylko o budżet domowy, ale również aktywnie włączamy się do ochrony klimatu, ułatwiając przyszłym pokoleniom życie w nienaruszonym środowisku.


Pompa ciepła

jest "urządzeniem transportowym", które darmowe ciepło z naturalnego środowiska doprowadza na wyższy poziom temperaturowy. Zmagazynowana energia w otoczeniu – warstwach powierzchniowych, wodzie (np. wodzie gruntowej) i powietrzu (np. powietrzu atmosferycznym) – zostaje przez pompę odprowadzona i wraz z ciepłem z energii napędowej doprowadzonej do pompy oddana do obiegu ciepłej wody i centralnego ogrzewania. Ciepło nie może samorzutnie przepływać z ciała zimniejszego do cieplejszego. Płynie zawsze z ciała o wyższej temperaturze do ciała o niższej temperaturze (druga zasada termodynamiki). Dlatego pompa ciepła musi doprowadzić pobraną energię cieplną z otoczenia przy użyciu energii napędowej na konieczny poziom temperatury grzania i przygotowania ciepłej wody. Właściwie pracuje pompa ciepła jak lodówka to znaczy na bazie tej samej techniki, ale z przeciwnym wykorzystaniem. Wyciąga ona z chłodniejszego otoczenia ciepło, które może być wykorzystane do centralnego ogrzewania lub do instalacji ciepłej wody.

Powietrzne pompy ciepła


Powietrzne pompy ciepła należą do najbardziej ekonomicznych i ekologicznych urządzeń służących ogrzewaniu budynków i przygotowaniu ciepłej wody użytkowej. Powietrzne pompy ciepła wykorzystują powietrze zewnętrzne jako dolne źródło ciepła. Mogą pracować nawet do temperatury -25 oC. Jest to doskonała alternatywa do kolektorów słonecznych, z tym, że pompa nie jest zależna od słońca.

 

KORZYŚCI Z UŻYTKOWANIA POMPY CIEPŁA


Oszczędności i niskie koszty eksploatacji

Pompa ciepła dostarcza nam prawie darmową energię, pobierając ją z niewyczerpalnego źródła jakim jest natura. Jest to obecnie najtańsze źródło ciepła pod względem eksploatacyjnym.

Bezpieczeństwo

Pompa ciepła to ekologiczny i bezpieczny sposób na ogrzanie wody oraz budynku. Nie niesie ze sobą ryzyka wybuchu czy też ulatniania się gazu.

 

Niezależność

Uniezależnienie się od dostawców ciepła oraz systematycznie rosnących cen paliw.

Wygoda i czystość

Praca pompy jest cicha i niezawodna. Nie wymaga wykonania komina ani wentylacji, co dodatkowo sprawia, że jej użytkowanie nie wydziela żadnych zapachów.

 

Bezobsługowość

Pompa ciepła, dobrze dobrana do zapotrzebowania budynku jest zupełnie bezobsługowa. Czytelny interfejs pozwala użytkownikowi na ustawienie oczekiwanych parametrów, bez konieczności regularnego kontrolowania pracy urządzenia.

Gwarancja

Pokrycie w 100% zapotrzebowania na ciepło budynku.

 

DZIAŁANIE POWIETRZNEJ POMPY CIEPŁA 

WYPEŁNIJ FORMULARZ

OBNIŻ RACHUNKI ZA CIEPŁĄ WODĘ I CIEPŁO W TWOIM DOMU


Administratorem danych osobowych jest PV INSTLATOR POLSKA GRUPA PVGE. Podanie danych w formularzu kontaktowym jest dobrowolne. Podając swoje dane, wyrażasz zgodę na ich przetwarzanie w celu przedstawienia oferty handlowej. Zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

 
Contact Us