Wybrani dostawcy pomp ciepła:


BEZPIECZNA PRZYSZŁOŚĆ BEZ WĘGLA, OLEJU I GAZU

Na tle rosnących cen węgla, ropy czy gazu, a także niekorzystnych zmian klimatu, coraz większego znaczenia nabiera wybór przyszłościowych technologii pozyskiwania energii. Wykorzystując pompy ciepła w systemach grzewczych, rezygnujemy z paliw kopalnych i otrzymujemy maksymalny komfort przy zmniejszonych kosztach eksploatacji. W ten sposób, dbamy nie tylko o budżet domowy, ale również aktywnie włączamy się do ochrony klimatu, ułatwiając przyszłym pokoleniom życie w nienaruszonym środowisku.


Pompa ciepła jest "urządzeniem transportowym", które darmowe ciepło z naturalnego środowiska doprowadza na wyższy poziom temperaturowy. Zmagazynowana energia w otoczeniu – warstwach powierzchniowych, wodzie (np. wodzie gruntowej) i powietrzu (np. powietrzu atmosferycznym) – zostaje przez pompę odprowadzona i wraz z ciepłem z energii napędowej doprowadzonej do pompy oddana do obiegu ciepłej wody i centralnego ogrzewania. Ciepło nie może samorzutnie przepływać z ciała zimniejszego do cieplejszego. Płynie zawsze z ciała o wyższej temperaturze do ciała o niższej temperaturze (druga zasada termodynamiki). Dlatego pompa ciepła musi doprowadzić pobraną energię cieplną z otoczenia przy użyciu energii napędowej na konieczny poziom temperatury grzania i przygotowania ciepłej wody. Właściwie pracuje pompa ciepła jak lodówka to znaczy z na bazie tej samej techniki, ale z przeciwnym wykorzystaniem. Wyciąga ona z chłodniejszego otoczenia ciepło, które może być wykorzystane do centralnego ogrzewania lub do instalacji ciepłej wody.Źródło: www.dimplex.plGlen Dimplex został założony w 1973 roku i obecnie jest największą na świecie firmą produkującą elektryczne urządzenia grzewcze. Jest również liderem we wdrażaniu innowacyjnych technologii w technice grzewczej, a także zajmuje uznane miejsce w branży wentylacyjnej oraz AGD. Filozofią działalności grupy jest budowanie silnych i energicznych firm, które działają zgodnej z najwyższymi standardami wydajności, jakości i etyki z naciskiem kładzionym na spełnianie potrzeb klienta. Strategia pozwoliła zamienić niewielką firmę, zatrudniającą w 1973 roku 10 osób w międzynarodową grupę, która obecnie osiąga roczny obrót sięgający 2 mld Euro i zatrudniającą aż. 8,5 tys. osób.

Energy Save jest skandynawskim producentem pomp ciepła powietrze-woda oraz powietrze-powietrze typu split, który stawia na wysoką jakość i efektywność urządzeń.
W pompach ciepła ES znajdziemy nowoczesne kompresory inwerterowe Panasonic, elektroniczne zawory rozprężne, niskoenergetyczne pompy ładujące, podgrzewana taca ociekowa. Sprawia to, że urządzenia świetnie radzą sobie w skandynawskim klimacie i nie jest im straszna temperatura -25 stopni Celsjusza.

Pomimo zaawansowanej techniki kryjącej się w obudowie firma zdołała utrzymać ceny, które są również bardzo atrakcyjne na polskim rynku.
Dzięki temu firma sprzedaje około 1500 urządzeń rocznie głównie w Szwecji i Norwegii. Teraz przyszedł czas na "ocieplenie" domowego zacisza tanią energią w Polsce.

Energy Save oferuje na swoje urządzenia 5 lat gwarancji na kompresor oraz 3 lata gwarancji na całość urządzeń. Zbiorniki dedykowane do pomp ciepła wykonane są ze stali nierdzewnej, co sprawia, że ich żywotność znacznie się wydłuża.


Wypełnij rachunki i obniż rachunki za ciepłą wodę 

(wypełnij formularz - to zajmie mniej niż 2 minuty)

 
Skontaktuj się z nami